| gbhgfddgh a întrebat:

Daca il scuipi pe un om cu iq scazut care s-a bagat in intimitatea ta si politia nu are ce sa-i faca, dar el continua sa fie tare in gura si sa-mi zica prin mesaje tot ce faca zi de zi, daca il scuip ce poate sa-mi faca? Penal vorbind

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca il scuipi nu esti departe de el. Oricum, prea putine detalii ca sa iti pot da un raspuns mai exact.

| gbhgfddgh explică (pentru darrio2007):

Dar faptul ca zicea chestii adica gen eu eram la 2 km de el si imi zicea chestiile pe care le vorbeam la telefon cu mama etc.

| darrio2007 a răspuns (pentru gbhgfddgh):

Inseamna ca mama ii spunea tot ce vorbeați.
Ia-te de mama.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce sa iti faci tu singur/ă dreptate? Există politie, fa i plîngere, si se vor ocupa ei de individ.De ce sa il scuipi? Țiganii fac asa ceva.

| gbhgfddgh explică (pentru CristiDinBucuresti):

Haha si ce ii zic? ma duc la politie si le zic ca stie ogramada de chestii din psihologie si isi da seama de chestii intime? ce dovezi am, etc?

| Fatamuntilor a răspuns:

Ignora,nu baga in seama, fa-te ca vezi/auzi.
Daca il scuipi te cobori la nivelul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider o metoda scârboasă și josnică asta cu scuipatul cuiva. Nu uita că violența naște violență și dacă unul nu cedează, acest ciclu ar răului se perpetuează mai departe, fara să ducă la nimic bun.

| sweetys a răspuns:

Intra la hartuire sau alte violente. De ce nu ii blochezi nr?