| Anonimuserr a întrebat:

Daca imi dau demisia pot beneficia de ajutorul somaj, atat la stat cat si in mediul privat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In caz de demisie nu beneficiezi de somaj.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Daca iti dai demisia, adio somaj, sau eventual cursuri de formare profesionala gratuite. Somaj primesti numai in caz de desfiintare a postului sau concediere.

| Raulinio a răspuns:

Daca i-ti dai demisia nu beneficiezi de ajutor de somaj, doar daca te trimite patronul in somaj tehnic atunci primesti ajutor de somaj de la stat.

| Neluuu a răspuns:

Nu prea are logica, nu cred ca poti beneficia de somaj daca singur[a] ai renuntat la servici din proprie initiativa