| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi iau fata fara stirea sotului si a socrilor si plec, ce ar putea sa-mi faca?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sotul poate intenta divort si poate cere ca instanta sa stabileasca domiciliul minorei la el, altceva nu are ce face.

| pietrean a răspuns:

Nu iti recomand! Poti fi condamnata pentru rapire de minori.Ce motive ai, ca sa pleci fara stirea lor? Daca imi raspunzi, pot sa te ajut mai mult, cu altfel de sfaturi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pasarire a caminului conjugat, raphire de mioare, si lipsire de pubertate.e grav. puscaraie si nasolie la greu.ai grija, este lege de care tu deja stii.de aia vrei sa fugi.da de lege nu te poti ascunde.cu un copil.

| τττ a răspuns:

Bună.
Vei fi condamnată pentru răpire de minori.Mai bine dai divorț, mergeți la judecătorie și acolo o să se aleagă cine păstrează copilul.
Pa, pa.