| Albastra_O_Iubire_Galben_1989 a întrebat:

Daca imi infiintez un partid politic(astazi), deputati si senatori pot trece la partidul meu avand in vedere ca nu am participat la alegeri? Dar consilierii Locali. dau funda si vot, rog seriozitate. Multumesc

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu, nu pot! --- pierd "malaiul" :http://www.digi24.ro/......i+pe+luna+
Ori trec la un alt partid cu reprezentare parlamentara, ori se declara "independenti" si continua sa ramana in parlament --- pentru un "malai" consistent, desigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt destule gunoaie în ţara asta, chiar vrei să mai faci un nou tomberon în care să le păstrezi?