| Marianajjhv a întrebat:

Daca îmi schimb buletinul (după numele altui părinte după divorț, eu având peste 18 de ani), trebuie schimbate și celelalte acte? Pașaport, permis, carduri

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul tand trebuie sa-ti preschimbi numele de familie si abia apoi este nevoie sa-ti preschimbi toate actele care au termen de valabilitate limitat, respectiv carte de identitate, permis de conducere, pasaport.

regis
| regis a răspuns:

Sigur iti schimbi si numele? Nu prea are treaba divortul parintilor cu numele tau. Daca totusi iti schimbi numele, cam trebuie schimbate toate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles.