| Lecaalex123 a întrebat:

Daca în urma unui conflict, eu ii sparg rotile la masina, noaptea când nimeni nu ma vede, care ar fi consecințele?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dosar penal pentru distrugere.

| Zuzu1991 a răspuns:

O sa traiesti fecirit pana la adanci batraneti si toata lumea o sa te iubeasca pana nu mai pot

mare e gradina lu' D-zeu si multi mai sar si gardu'

| Apokales a răspuns:

Mustrari de constiinta, daca ai asa ceva.

| goguPatent a răspuns:

Distrugi un bun
e infractiune

| UnDiavol a răspuns:

Pușcărie nu face asa ceva ați faci probleme singur arma prostului este ura invidia lăcomia nu-ți face rău singur

| Whitesnake99 a răspuns:

Nu stii ca nu te vede nimeni.

| BlackOath a răspuns:

De ce sa te cobori la nivelul altei persoane? Da-i cu flit aratandu-i ca esti mai evoluat/a ca el si atunci o sa ai reteta razbunarii perfecte. De ce?
Scenariul 1. Ti-a facut rau, ii arati ca esti smecher/a si ii tai rotile ca sa te simti tu bine pe moment. Isi vede masina si se enerveaza si mai tare, si riscati amandoi o cearta, un scandal monstru sau probleme cu politia. Ramaneti amandoi prosti si oricum nu ai rezolvat nimic cu relatia.
Scenariul 2. Ti-a facut rau, iti vezi de viata si ignori persoana respectiva pentru tot restul vietii voastre, asta in timp ce te asiguri ca vede ca iti duci viata fara griji. Ai si tu stima de sine intacta, si ii pare rau si proastei/prostului pentru ce ti-a facut ca nu ai meritat asta. Si cel mai probabil o sa iti ceara scuze, deci tot tu esti castigat.