| Vales a întrebat:

Daca inca mai sunt elev (cls 12) ma pot angaja cu carte de munca in timpul vacantei? Am gasit la un supermarket
ast rasp happy.

Răspuns Câştigător
| QueenofLove a răspuns:

Buna Vales. Daca ai varsta de 18 ani impliniti poti lucra cu carte de munca.Mult succeshappy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti angaja cu contract individual de munca pe perioada determinata, nu cu carte de munca, carnetul de munca nu mai exista de la 1 ianuarie a.c. Numai bine!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Te poţi angaja cu carte de muncă începând cu vârsta de 16 ani, indiferent dacă urmezi sau nu vreo formă de învăţământ.
Spor la muncă şi te felicit pentru faptul că vrei să munceşti!

Succes!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ioandelasal: Aoleu aşa-i uitasem. Acu' cărţile de muncă sunt electronice (se înregistrează toate contractele de muncă de-a lungul vieţii).

| MMihai a răspuns:

Dacă nu ai neapărat nevoie de bani, stai și învață, ai văzut ce a fost la bac.

| andrey7177 a răspuns:

Daca ai 18 ani te poti angaja oricund chiar si in timpul scoliiwinking