| AnonimMareMareMare a întrebat:

Daca incepe un razboi rece, se ajunge la confruntari militare? Astfel fiind implicate toate tarile?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca incepe un razboi rece, se ajunge la confruntari militare? Nu.
astfel fiind implicate toate tarile? Nu.

6 răspunsuri:
| Dana1999 a răspuns:

Sunt si tari pacifiste si nu se implica toate.

| AnonimMareMareMare explică (pentru Dana1999):

Nu ma refeream la aia, ci la pornirea unui razboi mondial

| Apokales a răspuns:

Neah, acum si-o masoara care o are mai mare. Care are bomba atomica mai mare happy. Acum se poarta razboaie de tip hybrid, nimeni nu mai are curajul sau dementa necesara sa porneasca un razboi armat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Război mondial care să semene cu WW2 nu mai pornește.

| mihai69 a răspuns:

Războiul rece tocmai de aia are acest nume - pentru că NU au loc niciun fel de confruntări armate.
Indiferent câte țări sunt implicate.

| Dana1999 a răspuns:

Nu sunt obligate să se bată toate tarile. Nu mai suntem in evul mediu.