| AnonimMareMareMare a întrebat:

Daca incepe un razboi rece, se ajunge la confruntari militare? Astfel fiind implicate toate tarile?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca incepe un razboi rece, se ajunge la confruntari militare? Nu.
astfel fiind implicate toate tarile? Nu.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Războiul rece tocmai de aia are acest nume - pentru că NU au loc niciun fel de confruntări armate.
Indiferent câte țări sunt implicate.

| Apokales a răspuns:

Neah, acum si-o masoara care o are mai mare. Care are bomba atomica mai mare happy. Acum se poarta razboaie de tip hybrid, nimeni nu mai are curajul sau dementa necesara sa porneasca un razboi armat.

| Dana1999 a răspuns:

Sunt si tari pacifiste si nu se implica toate.

| AnonimMareMareMare explică (pentru Dana1999):

Nu ma refeream la aia, ci la pornirea unui razboi mondial

| sadrian46 a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Război mondial care să semene cu WW2 nu mai pornește.

| Dana1999 a răspuns:

Nu sunt obligate să se bată toate tarile. Nu mai suntem in evul mediu.