| Doarunaltutilizator a întrebat:

Va incepe al treilea razboi mondial? Daca da atunci ce o sa se intample cu RO si cu tarile vecine dupa razboi? Sa ne facem griji?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

După al treilea razboi mondial eu zic să nu ne facem griji? De fapt nu va mai fi nimeni ca să-și facă griji. După război probabil vom (ei vor) încerca o revenire de la epoca de piatră.

| Freya1 a răspuns:

Nu va incepe nici un razboi. Daca va incepe sigur o sa murim pentru ca suntem prea putini pregatiti pentru asa ceva.

| Lioana a răspuns:

Ești prea preocupat de viitor. Mai bine te-ai gândi la problemele zilei de azi. Viitorul nu-l poate prevedea nimeni, cu atât mai puțin tinerii de pe TPU. Nu-ți mai face atâtea griji și bucură-te de prezent. Acum e momentul tau.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Depinde cu cine ne aliem ca sa stim exact sau mai precis ce se va intampla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Cu oricine ne-am alia, oricum suntem intre ciocan si nicovala. Suntem in cea mai proasta pozitie posibila. Daca nu ne vindea nea "mai draga..." tara in '89, poate acum eram si noi mare putere nucleara si geopolitica in lume si prieteni buni cu China. Nu e cazul sa ne mai facem griji de nimic oricum, nu ne-am facut griji pana acum si a ajuns tara noastra o plantatie inchiriata la straini. Mai rau decat ce avem acum nu are ce sa mai fie. Nici epoca de piatra.

| Dragosdoar a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te vanda? Sa inteleg ca tu esti vreun ceausit nostalgic sau ceva de genul? crezi ca ne era mai bine cu rusul decat cu americanul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Să înțeleg că te deranjează o opinie?
Cât despre american și rus... cred ca aș alege rusul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Americanii doar ne punã in fund pentru aliatie, daca toatã Europa ar merge la Rusi ar fi vai de SUA.

| PersonajFictiv a răspuns:

1.Nu stiu, dar cred ca o sa fie in viitor (apropiat, indepartat, no idea).
2.Nu stiu ce o sa se intample.
3.La ce ar ajuta sa iti faci griji? DAca e sa se intample se intampla.
Daca ai ce sa faci, fa, daca nu, doar o sa te consumi si aia o sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimeni de unde sa stie daca asta nu e decat un "show"... Oricum, nu m-ar mira nici sa inceapa, nici sa nu inceapa. Mai rau decat acum, oricum nu are ce sa fie. Oricum traim in tara noastra ca niste sclavi pe plantatie.

| Kerre a răspuns:

Acum nu se stie cu exacitate daca va fi sau nu al treilea razboi mondial. Dar daca tot va veni atunci trebuie sa ne bucuram acum de viata si pace.