| Feyenooord666666 a întrebat:

Daca iti strici anvelopa sau janta intr-o lucrare nesemnalizata in oras cine plateste dauna?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai rabdare si resurse sa te judeci cu administratorul drumului probabil in final te va despagubi

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai Casco, atunci o plateste.
Daca nu, atunci platesti tu din buzunarul tau. Cheltuiala o poti recupera peste cativa ani daca dai in judecata administratorul drumului, dar ma tem ca timpul pierdut te va costa mai mult decat janta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă în procesul verbal de constatare a daunei, dacă ai CASCO, scrie asta, primești despăgubire de la compania de asigurări. Dacă nu ai asigurare, cu procesul verbal de constatare de la poliție, poți da în judecată primăria.

| Feyenooord666666 explică (pentru sadrian46):

Ah deci fara casco nimic. Clasic.

| Catrice a răspuns:

Portofelul tauhee hee

| Sofer a răspuns:

Tu ești atent cum conduci și nu cred ca o sa fie problema sa strici ceva. Ramai cu paguba în acest caz.

| Feyenooord666666 explică (pentru Sofer):

Bine. Poti sa fii cat de atent vrei.

| gabicoo a răspuns:

Primăria! La sfântu Așteaptă!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Normal si legal administratorul drumului. Real... ce au zis ceilalti. Sau ce a zis Gheorghe: noroc si o...