| andrei28743 a întrebat:

Dacă lovesc oglinda unei persoane parcate (distrusa complet)și nu opresc, ce poate sa imi facă poliția dacă ma prinde?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nedeclararea accidentului in 24 ore inseamna permis suspendat. Orice sofer cu permis luat pe bune stie asta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Din cate stiu eu, masinile au oglinzi, nu persoanele. In rest, complet de acord cu Vlad.winking

| Bizon95 a răspuns:

Daca nu te-a vazut nimeni, hotul neprins e negustor cinstit
TOTUSI
eu personal nu as risca sa ma ard pentru o boacana asa de mica si i-as lasa un bilet cu nr meu de tel
PENTRU CA
ei bine in ziua de azi, s-ar putea sa fie o camera de supraveghere pe undeva, a parcarii un dvr de masina in orice masina din parcare, te filmeaza vreun puradel cu telefonul si tu nu il vezi ca era in boscheti, ETC.

| VladAntonio a răspuns:

Dacă ești sigur ca nu ai fost văzut... nu prea cred ca ti se va întâmpla ceva, dar daca ai simțul civic cred ca ar trebui să te întorci sa ii dai asigurarea celui păgubit pe scurt amiabila, iar daca ai fost văzut si face păgubitul plângere împotriva ta, te încadrează la fugă de la locul accidentului și poate te trezești cu dosar penal pentru o amărâtă de oglindă. Tu decizi!

| suntserios a răspuns (pentru VladAntonio):

De cand se fac dosare penale pentru accidente fara victime? si de cand e fuga de la locul accidentului fara victima?

| GabrielDaniel01 a răspuns:

Daca oglinda era distrusa nu cred ca aveai ce daune sa ii mai faci. Nu cred ca ai ce sa patesti