| AlexDorinel a întrebat:

Dacă mâine pica guvernul și vine psd la guvernare sa zicem, se schimba toti prefectii, șefii de la instituțiile aflate în subordonarea ministerelor (ex politia romana, garda de mediu etc.)?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal.
Cum altfel daca nu cu oamenii lor peste tot?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Nu, nu peste tot. Depinde de la caz la caz. Oricum in teritoriu sunt foarte multi pesedei care si daca avea USR 100%, tot nu plecau...

| Drimmero a răspuns:

Nu le-a ajuns si astora cat au stat la putere, cat au furat, sa mai lase si pe altii ca leafa mare ei au luat-o.

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns:

Nu te mai agita inutil! Nu pică! Așa că dormi liniștit!
Stresul dăunează grav sănătății!

| mi25 a răspuns:

Prefectii da, politia nu.

| Vântulalb a răspuns:

Pleaca ai nostri, vin ai nostri, noi ramanem tot ca prostii!
Evident ca fiecare guvern isi pune oamenii de incredere. Nu se mai intra pe competente si profesionalism.