| DenisHreth45 a întrebat:

stiu ca clasele de profesionala termina scoala mai devreme ca cei de la liceu si dupa aia merg la firme (sau ceva de genu) dar in ce data termina cei de la profesionala scoala mai exact?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu stiu cand se termina scoala profesionala; dar ce stiu iti spun: inscrie-te imediat la seral. Poti sa te si angajezi in timpul acesta.

| InvatamProgramare a răspuns:

Fiecare scoala profesionala decide cand termina. Cel mai bine intrebi la tine la scoala.

| RStar a răspuns:

Salut, cei de la profesionala fac 3 ani de liceu, insa pe diploma apar doar 2, cum ca tu ai fi terminat 10 clase deoarece vei face jumatate de materie in clasa a-10-a si cealalta jumatate in clasa a-11-a. Practic vei face 3 ani in loc de 4 cum fac cei de la liceu.