| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu am bac-ul luat pot avansa in grad? (mapn)

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Da, dar nu e obigatoriu sa-l ai nu e cine stie ce vai nu are bac il dam afara nu, cei cu bac avanseaza mai repede decat tine si tu le urmezi pasii aia e unica diferenta. Il iei sau nu nu ai de ce sa te temi pentru ca din ce in ce mai multi dau gres la bac.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În armată stai fără bac? Interesant!
Uite cine ne apără glia și țara!
Pa, pa.

| bilopart a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Sunt in clasa a 12-a nu l-am dat inca dar la simulari a fost bine!

| mgtow a răspuns:

Da, bacu e necesar daca vrei sa ai o functie superioara in armata de exemplu subofiter fara el intri ca soldat voluntar dar in timp te urca in grade.

| bilopart a răspuns (pentru mgtow):

Ma urca in grade fara bac?

| mgtow a răspuns (pentru bilopart):

Da, dar nu e obigatoriu sa-l ai nu e cine stie ce vai nu are bac il dam afara nu, cei cu bac avanseaza mai repede decat tine si tu le urmezi pasii aia e unica diferenta. Il iei sau nu nu ai de ce sa te temi pentru ca din ce in ce mai multi dau gres la bac.

| neutrino a răspuns:

Nu, armata are nevoie de oameni capabili pentru gradele superioare.

| bilopart a răspuns (pentru neutrino):

Probele de admitere, in ce constau?

| baterie777 a răspuns:

Soldat gradat poti fi, insa iti trebuie bac'ul ca sa faci studii speciale pentru a fi ofiter si altele...

| bilopart a răspuns (pentru baterie777):

Esti soldat?

| baterie777 a răspuns (pentru bilopart):

Nu laughing dar am prieteni care sunt. Le-am pus si eu intrebarea asta si cam asta a fost raspunsul

| bilopart a răspuns (pentru baterie777):

Probele in ce constau?

| baterie777 a răspuns (pentru bilopart):

Asemanatoare cu cele de la Liceul Militar:
- examen psihologic
- probe fizice (flotari, traseu, alergare de rezistenta)
- probe teoretice (mate, romana...)

| bilopart a răspuns (pentru baterie777):

Esti sigur ca se dau probe teoretice?

| baterie777 a răspuns (pentru bilopart):

Nu 100%, dar s-ar putea sa te testeze si in acest fel.

| bilopart a răspuns (pentru baterie777):

Multumesc mult!