| anonim_4396 a întrebat:

Daca plec din tara cand ma pensionez, mai primesc pensia?

4 răspunsuri:
| IqStorm a răspuns:

În primul rând trebui să ai un cont bancar în care să fie viraţi banii şi să faci o cerere la casa de pensii pentru ca aceştia să fie viraţi în contul respectiv. În definitiv ai dreptul de a-ţi stabili domiciliul sau reşedinţa unde doreşti în lume fără a fi constrâns în vreun fel. E un drept dobândit care nu îţi poate fi retras.

| scootsie a răspuns:

Da, o poti primi, daca iti deschizi cont la o banca...

| anaid a răspuns:

Daca nu ai carte de munca si lucrezi la negru in strainatate o primesti bine nu tu ca nu o sa ti`o trimita in strainatate...rudele presupun

Răspuns utilizator avertizat