| anonim_4396 a întrebat:

Care e salariul unui soldat? Si cand incepe sa creasca?
Daca ma pensionez la 40 de ani cat primesc pensie?

Răspuns Apreciat de Editori
| KenNine a răspuns:

792 de lei, salariul minim in Armata Romana dar cel mai mic salar dat pana acum e de 990 de lei. Daca ai pile sau grad mare poti depasi si 10000 de lei.Si pensia difera de salariu dar ajunge la 45% din salariu brut.Dar depinde si cat cotizezi la stat.

3 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Daca te pensionezi la 45 de ani, e cel mai devreme posibil poti lua minim 900-1000 de lei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru alex495):

Bagatz-ai sa itz bagi... si altii muncesc de le sar ochii pentru un **** de 1000 RON. Muma ei de armata. Sper sa nu avem ocazia sa vedem cit de incompetenti sunt, ca din aia vreo 70.000, cel putin jumate' is tot atit de utili in conditii de lupta ca si mine.

| alex495 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cam asta e crudul adevar, multi sunt soareci de biblioteca, noroc ca acum e la moda cu arme biochimice si nucleare laughing)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru alex495):

Prostii. Daca vrei sa cuceresti un teritoriu, te intereseaza sa fie populat, ca sa ai ce taxa/exploata. O tara pustie in controlul tau reprezinta doar niste cheltuieli in plus.

| Stell99 a răspuns:

In jur de 2000 de lei.
Depinde ce face

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Care armată!? Păi ce Romănia mai are armată? Hai să fim serioși, este doar o ruină de armată! Armată este armata Rusiei, Sua, Canada, China și pot continua așa mult și bine!