| mastadont a întrebat:

Dacă președintele României s-ar alege dintre membrii activi TPU cine ați vrea să iasă președinte? laughing Ce ați face dacă ați fi președintele României?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca ai fi presedintele RO ai face ce face si asta ce il are acum RO, te plimbi, o fredonezi, te faci ca faci ceva si ei te platesc laughing pentru ca altceva nu ai ce face, esti acolo pe post de tablou laughing

Ori ai putea sa faci ceva util, asta daca esti curios, sa cauti sa vorbesti cu alti presedinti din alte tari, sa incerci sa vorbesti cu companii din alte tari, sa faci ceva relatii de genul asta, care ar putea aduce ceva bun pentru tara, sa vina aia cu ceva fabrici, sa te duci tu acolo cu oameni, chestii de genul asta, e ce ar putea face un presedinte.

In rest nu te baga nimeni in sama, cum am spius pentru intern, esti tablou.
Pe cine sa alegi din lumea de pe TPU.Sa alegi pe careva trebuie sa cunosti, sa cunosti ce fac oamenii, ce stiu, ces capabili, nu asa dupa ce ras
puns da X sau Y, rasp[unsuri copiate de pe net laughing Citi de pe aici spun ceva de la ei? Ii numeri pe degete, citi stiu sa vorbeasca, sa se exprime, sa rumege ceva? La fel f putini, asa ca pui intr-o fctie pe cineva care se pricepe cit de cit la acel job si care sa fie si bun organizator, nu bun meserias, pentru ca meseria respectiva cere sa fii bun organizator nu?
Daca pui un profesionist, unu care este f bun la un job anume, ala habar nu are sa conduca nici o masina, dapai o tara laughing

Presedintele nu trebuie sa fie nu stiu ce mare meserias la nu stiu ce job, sa stie legi sau sa stie sa faca operatii pe creier laughing trebuie sa fie descurcaret, bun organizator, pentru ca meseriasi poate sa isi angajeze, poate sa intrebe daca are nevoie sa stie ceva.

17 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Multumesc pentru aprecieri, dar n-as candida, sunt prea in varsta si, drept sa spun, m-am saturat de interactiunile fizice si de vorbit, am avut prea mult din amandoua in activitate si vreau sa-mi petrec perioada ce mi-a mai ramas facand ce-mi place.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ioandelasal clar si fara dubii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si anonim anonim567899 ce minister?
Ministerului bunului simt?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Anonim567899 doar se uită la ei cum se duc la VALE cu România cu tot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci s-a votat

Ioandelasal e presedinte

| Frank51 a răspuns:

Eu desigur. Aș scoate impozitul progresiv de pe auto, aș legaliza consumul de substanțe în mod terapeutic, și aș legifera relațiile lgbtqw.

| suntserios a răspuns (pentru Frank51):

"Aș scoate impozitul progresiv de pe auto"

Funny, crezi ca asta e una din marile probleme ale statului?
Sau vrei masina cu motor mare?

| Frank51 a răspuns (pentru suntserios):

De ce te interesează atât de mult ce cred eu?

| J0B0MAT a răspuns:

Eu desigur.Aș face bine.

| Hyperion7 a răspuns:

Dl Ioandelasal, având în vedere că a fost în domeniul justiției, sigur și-ar face treaba big grin

| Lioana a răspuns:

Pe Ioandelasal l-as alege. E cel mai serios si stie sa raspunda la orice intrebare din domeniul juridic. E intelept si nu intra in dispute cu nimeni.

| StoicAnalysis a răspuns:

Ioandelasal. Am tot vazut ca le are cu legile.
Insa daca ar fi sa fiu ales eu, as lua ca sfatuitori pe langa el, si pe dullcat. Ca presedinte, as vrea sa-mi fac treaba excelenta atat pentru binele tarii, cat si pentru binele meu. Si asta nu se poate face de unul singur. Iti trebuie niste oameni care sa te sfatuiasca si sa ajungeti la un comun acord pentru o lege/idee optima tarii.
Cu stoicismul meu, impreuna cu partea legislativa a lui Ioandelasal, si partea morala si etica a lui dullcat, cred ca ar iesi o tara decenta. Nu zic ca ar iesi ceva excelent, dar fata de acum, ar iesi mai bine.

| dullcat a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Apreciez mult!

| literallythesamebruh a răspuns:

Utilizatorul literallythesamebruh are toate calitățile necesare pentru a ocupa acest post. laughing Lăsând gluma, Ioandelasal este alegerea mea.

| LisaJulie a răspuns:

Anonim.Îmi plac surprizele

| Darius50boss a răspuns:

Aș alege un om inteligent și ne corupt

| ClaRa91 a răspuns:

VirgilicaVacaGrasa ar trebui sa fie presedinte!