| LanguageMaster a întrebat:

Dacă România ar părăsi Uniunea Europeană, ar fi mai bine pentru noi?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ar fi mai bine deloc, avand in vedere ca avem o clasa politica si chiar conducatori de tot rasul sau plansul, dupa caz.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi un dezastru... Probabil voi parasi tara rapid. As sacrifica multe si as pleca.

Auzi? Tu ai drept de vot? Sper ca esti inca minor si nu prea intelegi unele lucruri.

| dullcat a răspuns:

Clar nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Romania desi este o tara foarte corupata, ar fi si mai corupta daca nu s-ar afla in ue. Sau daca nu eram membrii nato, intrau orcii si peste noi, aveam soarta ucrainei.

| pufulescu0o a răspuns:

In nici un caz! Nu Uniunea trebuie sa o parasim noi, ci mizeria numită NATO.

| Holiday a răspuns (pentru pufulescu0o):

De fapt ar trebui sa fim fericiti si mandri ca suntem in NATO, si sa consolidam colaborarea cu alianta, mai ales ca suntem relativ aproape de jegul de Federatia Rusa.