| LanguageMaster a întrebat:

Dacă România ar părăsi Uniunea Europeană, ar fi o pierdere mare pentru Uniunea Europeană?

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

E un scenariu care nu se va petrece, noi am suferi mai mult, mai bine bei cola cu americanul traind in liberalism in loc de vodka cu rusul in comunism.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O pierdere mica pentru UE o pierdere imensa si irecuperabila pentru Romania.

| mODIN a răspuns:

Sincer, daca am parasi UE nu vad cum nu ar avea de castigat toata lumea, si romanii, si UE.

| StoicAnalysis a răspuns:

Doar din punct de vedere al pozitiei noastre strategic geografice. Dar nici asa nu cred ca ar fi o pierdere prea mare.

| ALM2000RO a răspuns:

Pentru UE ar fi o pierdere mică, fiindcă noi nu suntem importanți decât dpdv geostrategic / militar, dar pentru România ar fi o pierdere uriașă și un drum foarte greșit pe care am lua-o la un posibil ipotetic Ro-Exit.

| painecuzahar a răspuns:

Pentru ei nu. Pentru noi da

| Catennacio87 a răspuns:

Noi suntem niste pitici pentru UE insa Romania are o importanta geostrategica pentru estul Europei cel putin din punct de vedere militar, deci e in interesul lor si al nostru sa fim in UE.