| anonim_4396 a întrebat:

Daca studiez dreptul in romania pot sa lucrez ca avocat in anglia?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, poți dar trebuie să echivalezi cu o perfecționare.
Pa, pa.

| Nicoleta a răspuns:

Ar trebui sa cunosti legile de acolo.

| Denisa85 a răspuns:

Sigur ca se poate, din moment ce ai studiile necesare, normal.
Dar automat trebuie sa stii limba engleza la perfectie, chiar si franceza (sunt destui francezi) eu sunt avocata dar nu am lucrat in afara tarii, iti zic din cate stiu si eu.

| Letmehelpyou a răspuns:

Nu. Fiecare stat are legile lui iar din moment ce o faci in Romania, ce inveti aici nu se aplica in alte tari. happy