| crypticturtle44 a întrebat:

Daca sunt angajat și nu ma mai duc la munca ce se intampla? Îmi va fi desfăcut contractul?

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Vei fi concediat daca nu te prezinți la munca, normal.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti va fi desfacut disciplinar contractul individual de munca pe motiv de absente nemotivate.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Chiar mai mult, la anumite job-uri s-ar putea sa pulseze si sa te dea in judecata pentru abandonarea jobului fara preaviz, lucru care provoaca paguba angajatorului

| crypticturtle44 explică (pentru CarcotasulVesel):

Este vorba despre o fabrica de dulciuri. Este posibil sa se intample asta?

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru crypticturtle44):

Depinde de angajator, nu mai poate sa isi faca treaba sau vrea sa ti-o traga, atunci are cum si de ce!