| Joker3134 a întrebat:

Dacă consumi alcool si iti desface contractul de munca, nu o sa mai fii angajat niciodată?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa mai fii angajat, poate nu la aceeasi firma si mai greu decat altii, nici un angajator nu vrea betivi.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Joker3134):

N-am de unde sti sigur, depinde de varsta si calificarea ta si daca esti destul de bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine stie, depinde de noul anagajator cat se intereseaza de trecutul tau

| Lioana a răspuns:

Vei gasi dar mai greu. Si neaparat trebuie sa se observe o indreptare la tine. Daca continui in acelasi fel patesti la fel. Diferenta e ca cu 2 antecedente va fi si mai greu de gasit alt job.

| tzumpig a răspuns:

Ti-a incheiat contractul cu litera b. Sau cu litera i., nu e o gluma si conteaza. De gasit iti mai gasesti, nu o sa iti scrie pe adeverinta de venit ca ai consumat alcool decat daca suna la companie sa ceara recomandari.
Daca ti-au incheiat ctr-ul cu litera b. E ok, daca ti-au incheiat cu litera i., o sa-ti mai gasesti dar e mai greu.

| TeAjut123 a răspuns:

Pai, dati-mi voie ca sa va explic cum sta treaba intr-un mod cat mai explicit si mai detaliat posibil, astfel incat sa va satisfac nevoia de a primi un raspuns perfect, corect scris gramatical. Deci, puteti fi angajat, insa veti avea nevoie de o banana bine sterilizata si de un paianjen crescut inca de la varsta de 5, 34 de minute pana la 2 ani in grajdul dumneavoastra. Cu aceste ustensile foarte bine realizate si constituite, dintr-un material foarte brut si bine strans la mijloc, va veti prezenta la Gara de Nord din Italia de Sud-Vest intr-un costum foarte elegant, facut dintr-un material moale si matasos. Acolo veti intalni un tovaras foarte bun de-al meu, pe nume Eusebiu al 82-lea. El va va ghida spre o crescatorie de omide de specia a 4-a, unde veti fi angajat pentru suma de 0.24 bani la fiecare 2, 76 de minute. Acolo vei trebui sa le satisfaci placerile micutelor si dragalaselor omizi, care te vor ghida spre nefiinta. Sper ca am reusit sa va dau o idee despre cum sta treaba, si va doresc o zi buna si fericita alaturi de familia dumneavoastra, dar si de prietenii de care dispuneti!