| AnonimusBDPP a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare, in cazul in care am fost angajat timp de 8 luni,contract de munca,dar nu m-am mai prezentat la locul de munca. Din cate stiu se inchide contractul prin neprezentare la locul de munca. As dori sa stiu care sunt problemele mele ca angajat, daca s-ar intampla asta si daca ma afecteaza in vreun fel atunci cand voi dori sa ma angajez in alta parte. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contractul individual de munca iti va fi desfacut disciplinar, pentru absente nemotivate si s-ar putea sa ai probleme in a fi angajat la un alt loc de munca. De asemenea, daca ai avut gestiune, ai putea fi acuzat de lipsuri in gestiune.

| AnonimusBDPP explică (pentru Ioandelasal):

Nu este cazul, ideea e ca eu sunt deja angajat in alta parte, de aceea am si absentat, deoarece am plecat la urmatorul loc de munca si nu am mai putut sa ma prezint la acesta. Ceea ce vreau eu sa stiu este daca se v-a regasi undeva ca am fost demis pe caz disciplinar in cazul in care cineva ar cauta.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AnonimusBDPP):

Se poate gasi, la firma unde ai fost angajat si la ITM.