| Twister09 a întrebat:

Prin 2016 - 2017 am avut contractul de muncă la un depozit pe perioada determinată și mi s-a desfăcut contractul cu litera i.
Ce inseamna asta litera i?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de incetarea de drept a contractului individual de munca pe perioada determinata, la expirarea termenului, conform art.56, alin.(1), lit.i) din Codul muncii, citez:
"ART. 56.
  (1) Contractul individual de muncă existent încetează de drept:
i) la data expirării termenului contractului individual de muncă încheiat pe durată determinată;"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Abateri discpilinare.