| tudorvolcano a întrebat:

Dacă sunt în străinătate, și vreau să mă întorc în România și trebuie să trec în clasa a 8-a pot să merg la anul în România într-a 8-a? Am făcut primara și a 5-a în România.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru a-ti continua studiile in Romania este nevoie de echivalarea perioadelor de studii efectuate in strainatate. Nu te poti inscrie la nicio scoala din Ro daca nu vei urma procedura de echivalare a studiilor efectuate in strainatate! Vezi aici documentele necesare echivalarii si unde se depun : http://www.cnred.edu.ro/#echivalare-perioade-studii-preuniversitare

| Rebeca21121 a răspuns:

Da, poti sa ingheti anul.

| TheLovelyGhost a răspuns:

Ingheti anul