| XFancyX a întrebat:

Daca sunt minor si am primit amenda la liceu de la jandarm pentru fumat si eu fac 18 ani in cateva luni si sunt trecut ca proprietar pe casa, daca nu platesc se trece la impozit pe casa respectiva?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, vine impozitu pe casa cu amenda

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai cum sa fii proprietar pe casă inainte de a implini 18 ani.

| mi25 a răspuns (pentru darrio2007):

Se poate, tutoriat de o persoana adulta. Ex. Daca ese unicul fiu la parinti si parintii decedeaza cand fiul este minor, el devine proprietarul de drept. La fel se intampla cu donatiile sau prin testament.

| Iliuta69 a răspuns:

Da si chiar daca nu o platesti poate fi marita amenda