| IonelNeamtu a întrebat:

Daca sunt situat cu domiciliul in strainatate si ma sterg si aici si vin in tara, sunt obligat sa dovedesc ca muncesc/studiez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti cetatean roman nu trebuie sa dovedesti nimic.
Va trebui sa ai domiciliul sau resedinta (flotant) in Romania.

| IonelNeamtu explică (pentru Ioandelasal):

Nu exista o obligatie de cetatean sa muncesti/studiezi ceva? Aici esti impozitat daca nu faci asta

| Ioandelasal a răspuns (pentru IonelNeamtu):

Nu exista, daca ai banii necesari pentru a te intretine.
De altfel nici daca nu ai nu exista obligatia sa muncesti sau sa studiezi, mai sunt si la noi oamenii ai strazii sau cersetori.