| sofiaaaa001 a întrebat:

Daca te duci dintr-o tara de pe lista rosie, intr-o tara de pe lista verde, este testul covid obligatoriu din moment ce atunci cand vii dintr-o tara din zona rosie, fie esti vaccinat, fie intri în carantină? Testul nu mai scuteşte de carantină, deci este okay daca nu il mai fac?

2 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Daca vii cu avionul s-ar putea fara test sa nu te lase sa zbori

| Feri5 a răspuns:

Trebuie să faci test. Dacă nu ai vaccin, nu te primește nici măcar la aeroport.