| Mihaela991 a întrebat:

Daca un baiat mi-a cerut nud pe snapchat, eu am facut screenshot la conversatie, ce poate sa pateasca baiatul acela? Si ma pot duce la politie cu acel screenshot?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar ca ti-a cerut nu este infractiune si nici macar contraventie. Asa fiind n-ai de ce merge la politie.
Doar daca te-ar fi santajat ori amenintat ca sa-i trimiti poza ar fi infractiune, de santaj sau amenintare, dupa caz.

| Mihaela991 explică (pentru Ioandelasal):

Ok, iti multumesc pentru raspuns!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Filmeaza o pe bunica ta cand face duș, si trimite i obsedatului poze cu baba in fundul gol.laughing

| Sofer a răspuns:

De ce sa te duci la politie? Nu ți-a dat în cap sau ceva. Dacă ii dădeai poze nud și te posta pe internet atunci te-ai fi dus la politie.

| Pikmin a răspuns:

Dă-i block si gata