Întrebare recomandată | anonim_3797 a întrebat:

Daca urc filme pe youtube de lunga durata, de peste o ora mi se suspenda canalul? Filmele posibil sa fi fost date si la tv...

Nu de alta dar nu inteleg cum e cu drepturile de autor sau copyright. Mai sunt o gramada de alti useri care upladeaza filme si nu patesc nimic. Deci cum e?

Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a pune filmele la dispozitia publicului trebuie sa detii drepturile de autor sau de difuzare a filmelor, in caz contrar te faci vinovat si poti fi sanctionat, la cererea celor care detin drepturile, nu numai cu suspendarea contului dar si penal si material.
Nimeni nu pateste ceva pana nu este reclamat. Se poate ca acei utilizatori inca nu au fost reclamati sau unele filme sunt puse de cei care detin drepturi de autor sau de difuzare.

| IepureleCuLopată a răspuns:

Dacă nu ai drepturi de autor, da ț-i se poate suspenda.