| 発行機関月は地獄に行く a întrebat:

Daca vrei sa intri la liceu trebuie sa dai examen acolo? Credeti-ma legile astea ma dau peste cap. Imi spuneti si mie procesul de admitere la un liceu?

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Sa inteleg ca esti in clasa a 8 a...deci prima data ai de dat un examen pentru admintere (il dai la tine la ascoala). Media de la examen (Romana+Mate) se va combina cu media 5-8 si pe baza a ceea ce rezulta vei putea da la un profil al unui liceu. Spre exemplu sa zicem ca ai avut media 9. 40 in 5-8 si ai luat nota 8 la romana si 7 la mate 8+7 = 15 / 2 =7. 50+9. 40 (media 5-8) =16. 90/2=8. 45 (8. 45 va fi media care va conta cand te vei inscrie la un liceu)
Spre ca ai inteles.
Baftawinking

1 răspuns:
| sabinutza97 a răspuns:

Pai prima data dai examenul la sch ta..si apoi daca vrei sa dai la un liceu f bun poti da a un fel de concus ce se face in liceul ala...