| Indira_Zeadin_1970 a întrebat:

Ca sa intri in anul 2 de facultate trebuie sa dai un fel de examen de admitere in septembrie?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tre sa treci de sesiune si sa faci numarul de credite necear pentru a trece in anul 2. Aia cam tine de la facultate la facultate. In general poti s atreci in anul 2 si cu examene nepromovate dar trebuie neaparat sa le promovezi in anul 2 + cele din anul 2.

| Indira_Zeadin_1970 explică (pentru Adry05):

Si cum stiu cate credite am?

| Adry05 a răspuns (pentru Indira_Zeadin_1970):

Fiecare examen are un numar de credite, gasesti pe site-ul facultatii si aduni creditele alea de la fiecare examen promovat. Trebuie sa iei minim 5 la un examen ca sa ti se dea acel numar de credite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, admiterea se da o singura da. Ca sa ajungi in anul doi, trebuie doar sa promovezi primul an