| TheHappyJoint a întrebat:

Daca iau mai putin de 4 intr-un examen de admitere la liceu trebuie sa-l dau iar?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca nu. Chestia e ca o sa-ti scada media de intrare la liceu...happy

| Dyana1000 a răspuns:

Da. Dar exista un mare DAR. Fiecare liceu are o medie de intrare si daca nu obtii minimul, atunci degeaba media iti este de trecere pentru ca nu mai poti intra la acel liceu. Atunci inseamna ca trebuie sa dai din nou examenul la toamna.

| MyhaytzaDjBeTa a răspuns:

Nu intri cu media 5-8 + nota examenelor de la romana si mate, cele 2 se aduna si se impart la 2

| TheHappyJoint explică:

De exemplu daca iau la romana 7, si la matematica o nota sub 4 se considera ca am luat?

| Kiaras a răspuns:

Buna happy ...nu trebuie sa il dai iar, doar ca este necesar sa ai o medie generala din 5-8 peste 6 iar nota de la celalalt examen sa fie tot peste 6 ca sa poti sa treci happy sper ca te-am ajutat( 50% media 5-8; 50% medie examen)