| dixi9516 a întrebat:

Dau fundita daca imi spuneti daca mai e valabil in 2011 contractul colectiv de munca unic la nivel national pe anii 2007-2010.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, inca mai este valabil. Din cate stiu noul contract colectiv de munca unic la nivel national pe anii 2011-2014 a fost semnat in decembrie 2010 dar inca nu a fost inregistrat la MMPS, astfel ca nu a intrat in vigoare. Potrivit Legii nr.130/1996(privind contractul colectiv de munca), art.25, alin.3, acesta se aplica de la data inregistrarii. Numai bine!

1 răspuns:
| cristi767 a răspuns:

Pai e valabil. Doar pe viitor, dupa ce intra noul cod al muncii in vigoare nu va mai fi valabil...