| luckybeky a întrebat:

contractul colectiv national de munca pe anul 2011 a fost denuntat. Efectele acestuia mai sunt valabile? Concret, se mai poate beneficia de salariul mediu pe unitate la nasterea unui copil daca nu ai acest drept trecut in contractul colectiv pe unitate sau ramura?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca prevederea nu mai este in vigoare, prin incetarea contractului colectiv, atunci nu mai poti beneficia de acest drept, decat daca ar fi prevazut in celelalte contracte colective la nivel mai mic ori in contractul individual de munca, deoarece in legislatie nu este prevazut. Numai bine!