| WhatABeautifulDay a întrebat:

De acum cetatenii romani au nevoie de viza pentru a vizita sau a lucra in Marea Britanie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu au nevoie, nu s-a finalizat inca iesirea MB din UE, finalizarea este prevazuta pentru sfarsitul lunii martie 2019.
De altfel nu se stie inca daca dupa iesire va fi nevoie de viza, s-ar putea sa nu fie nevoie sau sa se dea viza la intrare, de ex. cum este la intrarea in Turcia.

| RAY a răspuns:

Nu cred ca UK va face asta, sunt multe munci de jos care doar straini le fac

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inca nu se stie nimic concret. mai ai ceva rabdare

| Bondarel99 a răspuns:

Deja imi imaginez cum o sa se umple UK de romani in astia 2 ani laughing