| Dani6421 a întrebat:

De cate clase este nevoie pentru a putea aplica pentru permisul auto acum in prezent? Am auzit ceva de 8-10 clase dar astept si alte raspunsuri mai corecte, dau funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista o asemenea prevedere in codul rutier

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

trebuie să știi citi și scrie

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este obligatoriu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Ce nu e obligatoriu?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii sa scrii si sa citesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Îmi explici te rog cum iei sala fără să știi să citești?
Sau cum cunoști indicatoarele?
Wtf

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.youtube.com/watch?v=ZDQtqqfgwf0
Uite, asa ca asta, doar ca fara sa fii prins.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

A, deci nu trebuie sa știi, doar să nu fii prins.
ai vrut sa faci o gluma sau ce?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nicio gluma. Exista astfel de persoane care au carnet.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

și asta înseamnă că nu e necesar?
există persoane și care nu știu să conducă dar au luat carnetul știm toți cum, întrebarea nu era despre nelegalitățile care pot fi făcute pentru obținerea permisulul.
ca să conduci o mașină ai nevoie neapărat de permis dacă nu ești prins?
ai vrut să comentezi și tu aiurea

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa fii analfabet, sa iei permisul si sa conduci foarte bine, stai linistit. Singurul scatofag de pe forumul asta esti tu.
Zi-mi si mie unde este reglementat in legislatia rutiera ca este nevoie sa stii sa citesti si sa scrii? Acum o sa zici ca este de bun simt, nu? De bun simt ar fi si ca un infractor sa nu fie intr-o functie de demnitate publica, dar aici vad ca nu te impotrivesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Ești dus rău de totlaughing))))0

| Edmonds2342 a răspuns:

Nu te întreabă nimeni cate clase ai la școala auto