| sergiu_6946 a întrebat:

De cate semnaturi de la locatarii unui bloc ai nevoie pentru obtinerea autorizatiei de constructie pentru inchiderea balconului, cu acces stradal?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Zau daca inteleg cum vine "inchiderea balconului cu acces stradal", poate imi explici.
Pentru inchiderea unui balcon n-ai nevoie de acceptul locatarilor ci de autorizatie de la primarie. Numai bine!

| sergiu_6946 explică (pentru Ioandelasal):

Balconul se afla la parterul blocului si se schimba destinatia din locuinta in sediu firma dorind acces stradal.

| Ioandelasal a răspuns (pentru sergiu_6946):

Am inteles. Acordul locatarilor trebuie pentru sediul de firma si trebuie sa fie de acord vecinii - stanga, dreapta si cei de la etajul I. Pentru restul trebuie autorizatia primariei.

| blueboy2012 a răspuns:

Cam de la toti