| Cozon3 a întrebat:

De cate semnaturi am nevoie ca sa mi-se aprobe la primarie un proiect?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Consiliul local si/sau Primaria poate aproba sau respinge un proiect indiferent de numarul de semnaturi. Pot semna toti locuitorii cu drept de vot a unei unitati administrativ-teritoriale si totusi proiectul sa nu fie aprobat sau poate semna numai unul si acesta sa fie aprobat.

1 răspuns:
| LuizasiSzilard a răspuns:

In general numarul de semnaturi difera de la un proiect la altul