| WeAreSmart a întrebat:

De ce asa multi moldoveni au ciuda pe romani si nu vor sa recunoasca limba romana? Cat rau au facut rusii stramosilor nostri si tot ai nostri cu rusii vor... iata in Ucraina toti lupta si protesteaza ca vor in UE si ai urasc pe rusi! ai nostri-s chiar asa de retardati ca se arunca din nou in rahat?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Moldovenii (o parte) au tradat natia romana. Noroc ca mai sunt si oameni care doresc reantregirea. Tineretul (mai ales cei ce au studiat in Romania) sunt pro vest. Ceilalti studiind in limba rusa au ajuns sa nu mai stie ca sunt romani. Asa s-a intamplat si in Ungaria, Serbia, Bulgaria si Ukraina. Romanii sunt lasi.

| 0x11111051 a răspuns:

Esti prost sau te faci?

| WeAreSmart explică (pentru 0x11111051):

Si vrei sa spui prin asta intelighentule?

| Marius511 a răspuns:

Mare parte dintre aceia is rusi. Ceilalti au in general simpatii pentru tara

| Marius511 a răspuns:

De vina is orgoliile. Uite cum sunt vazuti moldovenii din Romania de catre bucuresteni spre exemplu. La fel a fost uneor si in istorie cu roamnii cei din Moldova

| WeAreSmart explică (pentru Marius511):

Cum sunt vazuti moldovenii din Romania de catre bucuresteni?

| Marius511 a răspuns (pentru WeAreSmart):

Cu aroganta

| Marius511 a răspuns (pentru WeAreSmart):

Tine de eductie