| anonim_4396 a întrebat:

De ce avem atatia ministri daca avem un pri ministru care ar trebui sa rezorve toate problemle

4 răspunsuri:
| myrazvy a răspuns:

Tu poti fi specializat si in economie, turism, politie, sanatate si toate cele? daca da, succes in demersul tau spre guvern, daca nu, ai gasit raspunsul la intrebarea ta.

| biabluey a răspuns:

Poi tocmai de aceea vem atatia ministri, pentru ca prim-ministrul nu poate acoperi un domeniu atat de mare de activitate.Si in plus fiecare ministru e specializat(sau cel putin ar trebui sa fiebig grin) pe domniul de activitate pe care il conduce.Si trebuie ca banii sa se imparta proportional mai multor ministere, care ii redirectioneaza. Daca nu ar fi mai multe ministere conduse de catre un ministru ar fi un haos, pentru ca ar fi domenii de activitate unde nu ar ajunge bani.happy

| asdgfhresry a răspuns:

Ca sa aiba statul unde sa arunce cat mai multi bani, si sa ne scumpeasca toate lucrurile. E o chestie aranjata thinking

| gina2010 a răspuns:

Pentru ca trebuie si acesti ministri sa-si consolideze afacerile proprii. lucreaza sub acoperirelaughing)