| WeAreSmart a întrebat:

De ce cumpara europenii gaz din Rusia si nu din alte state (Arabia Saudita, Iran, Irak etc)?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tarile europene cumpara gazul din Rusia pe considerente economice date de calitate, pret si existenta sistemului de transport.

| darrio2007 a răspuns:

Unde este Rusia si unde sunt celelalte state enumerate de tine?

| WeAreSmart explică (pentru darrio2007):

Pai ar slabi economia Rusiei ceea ce vor europenii si americanii )

| darrio2007 a răspuns (pentru WeAreSmart):

Ar costa mai mult cu transportul daca am aduce de acolo.De la rusi avem conducta.

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Inca nu avem posibilitatea sa cumpar din Arabia, Iran, Irak pentru ca nu este conducta pana la noi in tara si din cauza asta nu putem si ei chiar daca lar lua de acolo mai ieftin tot la fel de scump lar vinde...

| boss9981 a răspuns:

Fiind ca cumpara aia din partid da nu vor sa ne dea sa platim noi mai multt!