| AC4S4 a întrebat:

De ce dureaza asa mult nominalizarea unui candidat la primaria Bucuresti in cadrul aliantei USR-PLUS? E greu de ales dintre unul care a fost constant pe locul 2 in sondajele din ultimii ani si unul care a urcat de la 6-8% la 25% in mod dubios de la o luna la alta?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

E greu pentru ca in fiecare partid si dincolo de ele sunt oameni cu interese care il vor pe ''omul lor.''.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai ca s-a rezolvat.

Voiculescu nu a urcat dubios. A urcat in ultimul timp pentru ca si a facut campanie. Nicusor Dan e la a3a candidatura deja, normal sa fie mai sus in sondaje

| AC4S4 explică (pentru suntserios):

Nicusor Dan si-a construit procentele. Tinta lui a fost mereu primaria Bucurestiului. Sondajele in care Voiculescu are 25% sunt la fel de reale precum sondajele in care PSD avea 35% la europarlamentare.

Acum Nicusor Dan mai are si sustinerea PMP si PNL. Era usoara nominalizarea candidatului inainte, dar acum e pur si simplu ridicola.

| goguPatent a răspuns:

Multe orgolii sunt acolo. Prea multe. Pacat de ei ca nu stiu sa lucreze in echipa.