| anonim_4396 a întrebat:

De ce emigreaza atatia romani in Canada?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru ca in Groenlanda e mai plictisitor.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pentru ca e foaaaarte departe de Romania. Si, vorba Olianei, sunt niste nerecunoscatori; au aici toate conditiile si toate facilitatile si ei pleaca de nebuni sa crape de frig pe-acolo, pentru 5-6000 de dolari canadieni pe luna. Ce oameni, dom'le!

| asko a răspuns:

Din mila pentru canadieni, vrem atat de mult sa-i ajutam si pe ei saracii

| ellene a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care altii emigreaza in Spania, Italia, Anglia, Germania etc... fug care si unde apuca.

| adrianhasde a răspuns:

Pentru un trai cat mai bun, cunosc o persoana care s-a nascut in Romania si care de mai bine de 10 ani locuieste in Toronto si care castiga foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De bine ce e in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu sunt patrioti! Lasa aici serviciu bun cu salar foarte maaare, casa, masina, cont in banca, bijuterii, cabana, iaht, etc. ca sa mearga la amaratii aia de canadieni si sa lucreze pe cateva mii de dolari. Ce oameni, dom'le!