| AlexDorinel a întrebat:

De ce in oras la mine sunt din ce in ce mai putini copaci?

Acum 10 ani strazile erau pline de copaci, abia vedeai ceru din cauza copacilor, pe cand acum s au taiat toti copacii, nu mai e nimic...

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ai raspuns singur in a doua parte din intrebare si anume "acum s au taiat toti copacii, nu mai e nimic..."

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

De ce se taie fix in orasul tau nu va sti nimeni sa iti raspunda. Intreaba-l pe primar ca el se ocupa cu asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Alverto a răspuns:

Contactează protectia mediului, daca crezi că biodiversitătatea este in pericol.
Și du-te pe Instagram la Declic și semnează petițiile care sunt pentru mediu, fiindcă unele deja au fost aprobate la cererea publicului Declic

| NunuNini a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se taie numai la el.
Pentru ca cei de la mediu se implica la mine in oras, smecherii au facut "toaletare" taind copacii mult prea jos. Nu vor mai da ramuri, vor muri. Si atunci, vor avea "dreptul" sa-i scoata din radacina.

| gabicoo a răspuns:

Despre care oraș e vorba?