| BusinessPromoterRo a întrebat:

De ce isi face Geoana partid nou?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Nu stiu daca este adevarat dar parerea mea este ca trebuia mai demult.Un asemenea "OM"trebuia sa-si dobindeasca libertatea de gindire.La alegeri, sincer, il vroiam pe Geoana dar uram psd-ul.

21 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

De prost, era lui geoana a apus de mult.,.,

| BusinessPromoterRo explică (pentru hummer24):

Are bani? Cine il sustine?

| hummer24 a răspuns (pentru BusinessPromoterRo):

Are bani ca, cumnatuso castiga 25.000 euro pe luna la o banca privata, plus ca geoana si echipa lui au furat Romania ani de zile, si are bani pentru ca are legaturi cu o gramada de oameni influenti unii chiar miliardari in euro

| BusinessPromoterRo explică (pentru hummer24):

Hei ce informatii noi ai! Foarte tare! Pot fi demonstrate? 25 de mii de euro pe luna de la cine?

| hummer24 a răspuns (pentru BusinessPromoterRo):

Se stie de 2 ani din campania cu Basescu
scuze, 20.760 euro luna, director Eximbank si nu a ajuns director pentru ca era vreo capacitate ci l-a pus cumnatul geoanahee hee) poti sa tastezi pe google "cumnatul lui geoana" si o sa vezi, il cheama ionut costea

| BusinessPromoterRo explică (pentru hummer24):

Din cei 20 de mii ramane cu 10 mii dupa plata impozitelor. Corect?
Din cei 10 mii, achita masina, casa, hainele copiilor si ramane cu 3000?
Daca pune deoparte 1500 sau ii face cadou lui Geoana, se poate discuta despre buget serios pentru campanie. Nu!
Cine il finanteaza?

| hummer24 a răspuns (pentru BusinessPromoterRo):

laughing) e ramane cu 3000 laughing)
Plus ca 20.000 astia sunt bani legali, odata ajuns director la banca ai multe oportunitati, chiar si bursiere, plus afaceri ilegale, astia sunt oameni de 100.000 euro, plus ca si nevastasa poate lucreaza undeva sau au propriile afaceri.
Il finanteaza, are cine, daca a reusit el becali sa-si faca partid, nu poate geoana sa stranga 10 milioane de euro de la prietenii lui vantu si altii?

| BusinessPromoterRo explică (pentru hummer24):

Iti raspund uman: nu cred ca o persoana "propulasata" intr-un loc cheie de un VIP, isi permite sa gaseasca oportunitati de afaceri. Vizibilitatea ar fi mult prea mare. Personal cred ca scaunul directorial ii permite accesul in camera oamenilor cu bani. Nu il vad luand bani ci propunand solutii de a face bani cu ajutor de moment... poate chiar politic.

| hummer24 a răspuns (pentru BusinessPromoterRo):

Pot sa faca afaceri prin intermediari indirect, afaceri cu statul sau de orice natura, astia sunt adevarata Cosa Nostra crezi sau nu, asta e adevarul eu stiu bine ce zic nu vorbesc sa 'nadorm m-am nascut eu noaptea,...da nu ieri noapte laughing)

| BusinessPromoterRo explică (pentru hummer24):

Imi dau seama unde se termina corectitudinea rationamentului tau vis-a-vis de cumnatul lui Geoana: te plasezi in locul sau. Gandeste altfel: tu nu esti el si invers, ceea ce inseamna ca el nu o sa faca ceea ce tu deja iti doresti sa faci.
Cred sincer ca banii vin din alta parte. Ce origine o avea Geoana? Am cautat referiri la provenienta familiei lui dar sunt doar date standardizate.

| hummer24 a răspuns (pentru BusinessPromoterRo):

Nauzi ca nu vb sa nadorm, cunosc lume, cunosc jocul, stiu ce se face si ce nu, nu te tine cu mine in gura laughing
Tatal lui geoana, generalul Ion Geoana era din Dolj probabil Craiova sau,.,, etc, si maicasa e Iuliana Geoana a lucrat ca inginer RATB, da probabil ea nu a lucrat deloc, ca era nevasta de general si pe timpul lui ceasca nevestele de ofiteri si etc etc nu se omorau cu lucru, cel putin asa am auzit nu am trait pe vremea comunismului

| VadTot a răspuns:

Pentru ca asa vrea muschii lui"laughingsa moara dusmanii de ciuda e te na!laughing

| BusinessPromoterRo explică (pentru VadTot):

Are si dusmani? Pe bune?
Daca ai fi in locul lui ti-ai face un partid nou?

| NuDauFunda a răspuns:

Dar cine a spus ca isi face partid?

| BusinessPromoterRo explică (pentru NuDauFunda):

Nu stii ca isi face partid? Hmmm...

| NuDauFunda a răspuns (pentru BusinessPromoterRo):

Unu la mana ca nu cred ca va fi exclus din partid, 2 la mana ca e un simplu zvon ca si-ar face partid daca ar fi dat afar'. Tu esti asa convins ca-si face?

| BusinessPromoterRo explică (pentru NuDauFunda):

Ma tot uit la directia stirilor si vad ca exista deja zvonuri despre scindare. Ma gandesc serios ca isi face un partid nou care sa-l sustina deplin. De ce ar fi fost in State?

| NuDauFunda a răspuns (pentru BusinessPromoterRo):

E posibil, nu spun nu, sunt ipoteze si ipoteze. Dar nu vad de ce ar face-o...cu tot cu ajutor american tot nu poate face mare branza cu el. Si mai strica si PSD-ul original. Totusi are un ego puternic, ne putem astepta la orice de la el.
Recunosc ca n-am prea avut ocazia sa urmaresc subiectul la tv.

| BusinessPromoterRo explică (pentru NuDauFunda):

Permite-mi sa ma exprim liber: PSD reprezinta partidul construit de omul ce a stat langa Ceausescu 20 de ani. Ion Iliescu! Corect?
Din interiorul lui se desprinde Geoana! Atrage simpatizantii PSD cu viziuni moderne indreptate catre occident.
PSD-ul ramane in umbra, indiferent de cati bani investeste in campanie...Ce spui?

| NuDauFunda a răspuns (pentru BusinessPromoterRo):

Mie mi-ar conveni, ca ar ramane PNL partidul cu cele mai multe procente laughing Deci tu sugerezi pana la urma o manevra anti-PSD, nu pro Geoana. E plauzibil, ar fi o lovitura bine gandita, dar sper sa nu fie cazul.

| BusinessPromoterRo explică (pentru NuDauFunda):

Banuiesc ca banii ce l-au sustinut in prima campanie electorala pe Geoana sa se fi intors in numar si mai mare. Sursa lor? Cine stie... Cert este faptul ca incurajat de ceva sau cineva ulterior revenirii din State a spus ca Ponta nu este singura solutie pentru PSD.
Ce om politic prins in sistem, ar face o asemenea declaratie fara spate financiar?