| LanguageMaster a întrebat:

De ce judecătorii ÎCCJ și CCR pot intra în notariat fără examen?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca asa au prevazut parlamentarii in legile privind CCR, procurorii si judecatorii si notarilor publici. S-a avut in vedere ca judecatorii prevazuti au o inalta pregatire si competenta profesionala.

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Toti judecatorii pot intra in barourile de avocati fara examen.

| JicaContra a răspuns:

happy
e putin evident, daca au ajuns judecatori sunt la un nivel mult superior unui notar in toate domeniile legii tongue

| Dana1999 a răspuns:

Pentru ca au experiență mai multa ca cei care sunt la inceput.