| LanguageMaster a întrebat:

Legea le permite foștilor judecători ÎCCJ sau CCR să intre în notariat fără examen.
O lege care ar elimina acest drept al lor va fi declarată neconstituțională?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal si constitutional n-ar avea de ce sa fie declarata neconstitutionala. Cu toate acestea s-ar putea sa fie declarata astfel, cred ca s-ar invoca dreptul fundamental la munca, desi acesta nu da dreptul la orice munca.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Normal. Cand e vorba sa isu apare interesele is foarte sprintenilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice ca da