| LanguageMaster a întrebat:

De ce legiuitorul nu elimină din codul penal aplicarea așa numitei legi penale mai favorabile?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt ratiuni de politica penala, precum si de egalitate de tratament. Dupa aparitia unei legi mai favorabile este echitabil sa fie tratati la fel si cei care au comis infractiunea inainte de intrarea in vigoare a acelei legi si nu au fost condamnati pana la intrarea in vigoare.

4 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Pentru ca e inregimentat, odata politic, odata in ss, si n-are voie. Pt ca oculta mondiala. Statul paralel. Pt ca nu le da voie cei ce pe al doilea cerc al pamantului plat, de pe continentul secret, despre de care stiu numai unii

| aXy99 a răspuns (pentru Sonia822):

Te felicit.
M-ai pacat la inceput.

| Sonia822 a răspuns (pentru aXy99):

Daca te documentezi, s-ar putea sa descoperi ca e reala si a 2a varianta. Intra pe grupul The flat erath revolution si uita-te si tu pe acolo cand ai chef, prin weekend, sau seara tarziu. Nu la toate postarile, dar la majoritatea...

| aXy99 a răspuns (pentru Sonia822):

Care e a2-a varianta ca nu am inteles?